A vádlottak elfogásával egy időben a Nemzeti Nyomozóiroda munkatársai szállták meg a Perényi pinceklubot, és a felette lévő Karaoke bárt. Házkutatást tartottak, lefoglaltak iratokat, két számítógépet, és megtalálták a fegyvereket.
Szerdán a házkutatás körülményeiről vallott az egyik hatósági tanú, K. Imre, és meghazudtolták Fehérné Nyalka Éva egyik kulcsos történetét.
A pinceklubban, az alagsori lomtárban budapesti tűzszerészek találták meg a fegyvereket, miközben az emeleti Karaoke bár helyiségeit is átkutatták a Nemzeti Nyomozóiroda munkatársai. K. Imre, a pultos asszony férje éppen a tiszta poharakat hozta a mosogatóból, amikor leállíttatták a zenét a rendőrök, a lámpákat felkapcsolták, "a bulinak vége, mindenki vegye elő a személyijét", és egyesével, igazoltatás után engedték ki a vendégeket a bárból. K. látta, hogy Pető Zsoltot a földre viszik a kommandósok egy másik férfivel együtt. Őt arra kérték a rendőrök, hogy mutassa meg nekik a bár különböző helyiségeit. Aláírta a hatósági tanúzásról szóló nyilatkozatot, öt rendőr akaszkodott a nyakára, két hölgy és három férfi. Amíg a férfiak a bár helyiségeit vizsgálták át, a hölgyek a papírokat, a számlákat gyűjtötték össze, és lefoglalták a számítógépet.
A debreceni Perényi utca
K. Imre töredezetten emlékszik vissza a házkutatás részleteire. A rendőrök átvizsgálták a klubot, a mellékhelyiségeket. Az összegyűjtött és lefoglalt tárgyakat a földszinten nylon-zsákokba gyűjtötték és sorba rakták, K. Imrének kellett aláírásával igazolni, a mit is? A zsákokban összegyűjtött holmira nem emlékszik, de azt fel tudta idézni a tárgyaláson, hogy a rendőrök találtak egy sörétes és egy távcsöves puskát, valamint jelzőrakéta kilövésére használható pisztolyt is. A nagy felfordulást okozó, a tanú számára nehezen nyomon követhető, kaotikus helyszíni szemle hajnalig tartott. Már kivilágosodott, amikor két rendőr kíséretében visszatért a klubba Fehérné Nyalka Éva. Elszámoltak, a bevételt átadták neki, és a rendőrökkel távozott az asszony a klubból.
A tárgyaláson ismét meghazudtolták Fehérné Nyalka Éva egyik kulcsos történetét. Azt próbálta meg tisztázni a bíróság, hogy az alagsorban lévő két szekrény - egyik fából, a másik lemezből készült -, valamint a szórakozóhely udvarra nyíló vasrácsának kulcsait hol tartották, kinél voltak, kik férhettek hozzá. Az asszony szerint a pultban tartották, bárki használhatta, K. Imre viszont úgy emlékezett, és ezt erősítette meg K. Árpád is, hogy az asszonynál voltak.
K. Imre lehetett volna K. István tanúja is, aki szerint a hosszúpályi kocsmában egy helyi rendőr hetvenkedett azzal, hogy jelen volt a vádlottak elfogásánál, s vele talán meg lehetne erősíteni K. István feltevését, hogy a letartóztatás, a házkutatás törvénytelenül folyt. K. Imre a helyi rendőröket látásból ismeri, az egyik keresztnevét is tudja talán, arról azonban nem hallott, hogy az illető baráti társaságában, a kocsmában hencegett volna azzal, hogy részt vett az akcióban.
A bejegyzésben Konyhás István fényképei láthatók.